Vissza a főoldalra - klikk ide

Hírek, információk, cikkek
 
Scenery gyár, azaz valami készül....

(2010.01.05. - Tornyai János/FLY)

Scenery gyár! Ezzel a címmel publikálta Breznai Jani legújabb írását, melyet a scenery készítésről írt. A cikk átfogja a scenery készítés fejlődését, és bemutatja az új technológiákban rejlő lehetőségeket. A cikk nyomán akár magunk is bátran nekivághatunk egy egy terület elkészítésének, és ehhez minden fontosabb háttér anyagot mellékletként csatolt is hozzá. Akár repülő klubok is elkészíthetik oktatási céllal (belső használatra akár a Google Earth részletes fotói felhasználásával is) a saját repterük részletes közel körzetét ahol a növendékek a szimulátor segítségével ismerkedhetnek meg a helyi eljárásokkal, terepviszonyokkal.  Lassan lassan elérkezettnek látszik az idő az eddigi egyetlen magyar  terület a Hungary1 lecserélésnek, kibővítésének. A mellékelt kép egy kis kedvcsináló, illetve illusztrálja az új technológiával elérhető terep méretét. A cikkben található egy felhívás egy alkotó közösség létrehozására, ami az új "Nagy Magyarország" scenery elkészítésére alakulna. Reményeink szerint a Szegedi vitorlázórepülő világbajnoksággal egy időben már az új sceneryben rendezhetjük meg a virtuális vb-t. És ehhez már nincs is oly sok idő hátra....
Idézett a cikkből: "A CONDOR versenyrepülések évek óta zajlanak,  egyre több embert varázsol el a nagyszerűségével. Egyre több hazai versenyző csatlakozik ehhez a közösséghez, egyre jobb eredményeket ér el a magyar csapat... A versenyhelyszínek pedig egyre több és több területet fednek le a föld felületén. Egyre több és több scenery születik."  tovább a teljes cikkre
Breznai Janinak már ez a sokadik oktató jellegű írása, (Termikelés, PDA használat, Rohanjak vagy ne, stb. stb.) amit nagy örömmel veszünk, és adunk közre. Köszönjük!

 

Kellemes ünnepeket kívánunk

(2009.12.16. - Tornyai János/FLY)


wallpapper 1680x1050                         wallpapper 1280x950

 

Év végi versenyhajrá!

(2009.12.02. - Kiss Norbert/CN)

A Team SA elindította az év utolsó kis versenyét. Hat versenynapból áll, és mindegyik számít a végeredménybe. Valamennyi feladat olasz helyszínen zajlik (Alpi 2.02). Változatos hegyek közti, és síkvidéki repülés együttes kombinációja az egész. Keressétek a szerverlistán, vagy a honlapjuk főoldalán lévő szabad szervernévre kattintva is be tudtok lépni. Hétfőn és csütörtökön reggel cserélnek feladatot, tehát még nem késő csatlakozni. Szabályok szigorúak, mindenki csak egyszer repülheti le. Itt nem kell fájlt küldeni, csak ha megszakadna szerverrel a kapcsolat. További részletekért, eredményekért kattintsatok a fenti képre.

A VirtualSoaring.eu is az év utolsó dobásával fogja össze a nemzetközi pilótabarátokat. Szombat esténként a hosszúszárnyú kategória lepi el a skóciai (Scotland HD) légteret. Itt már két napon túl vagyunk, és még három küzdelmes feladat vár a résztvevőkre. Nem túl egyszerűek, ám annál izgalmasabbak. Átlagosan 250-300-km közöttiek az útvonalak, közepesnek mondható időjárással. Nevezés már lezárult, repülések után mindenki töltse fel az igc-jét csak úgy fogadják el. Itt is további részletekért, eredményekért kattintsatok a fenti képre.

   

Végeredmény: Dobogós 2-ik hely!

(2009.11.26. - Kiss Norbert/CN)

Október 20-án, elindult a francia rendezésű verseny harmadik szezonja. Kimondottan csapatverseny, és igazán sokan neveztek. Hat versenynapból áll, melyek kedd esténként repülhetőek. Legjobb öt nap számít végeredménynek. A szerverek indulnak: 20:45CET. Egy csapat max. 8 főből állhat. Olyan sokan vagyunk, hogy két csapatot is tudtunk létesíteni. Csapateredménynek a legjobb négy beérkező közül, a negyedik eredménye számít. Nincs PDA, térképről kell navigálni, és fotózásos repülés (bal szárnyvég a ford. pontra) van érvényben.
   Az első napot Szlovén Lesce-Bled (504m) repülőteréről kezdtük meg. A táv nagy része szép hegyek melletti lejtőszeles "robogás" volt. A magasan lévő Peca (1696m)-t megfordulva aztán lementünk Celje (244m)-be, majd vissza északra Slovenj Gradec (500m)-ben értünk célba. A második napot innen felszállva kezdtük meg. Kiemelkedés után elindultunk nyugati irányba, át Ausztriába. Két alacsony fekvésű forduló után jött az utolsó magashegyi fordulás P.ARLSCHARTE (2 284 m). Onnan már délnyugatra lévő Lienz Nikolsdorf (637m)-ba értünk célba. A teljes táv nagyon nehéznek mondható 203km volt. Sokan nem tudták befejezni, de Szücsi (SIR) jóvoltából összejött az értékes csapatpontszám. Második napon így hatodikak, két nap után összetett negyedikek vagyunk. Mellesleg egyéniben Sanyika (LS) első lett. Gratula neki, és az egész csapatnak! A harmadik napon túlzás nélkül állíthatom, minden idők legjobb csapateredménye született. Alapos felkészülésnek és a folyamatos kommunikációnak meg lett az eredménye. A szlovákiai Ocova (380m) reptérről felszállva, végig szépen együtt volt a kis csapatunk. Igazán nagy élmény volt mindenki számára, aki részt vett benne. Szóban nem részletezném, az útvonaltervet itt mindenki láthatja. Igen, a végén Lengyelországban értünk célba. A mai napot fölényesen a Team Hungary nyerte, összetettben is feljöttünk a második helyre. A negyedik napot az osztrák Lienz Nikolsdorf (637 m) kezdtük. Gyönyörű volt az Alpok vonulatai  fölött csapatban haladni. A végcél Reutte Hoefen (854m). Ezen a napon másodikok lettünk, és összetettben is ott maradtunk. Az ötödik napot a tegnapi célreptérről folytatva két törésponttal délnyugatra folytattuk. Picit átcsúsztunk Svájcba, majd az olasz Sondrio Caiolo (274m) volt a cél.  Ezen a napon hetedikek lettünk, de bebetonozott összetett második helyünk megmaradt. Az utolsó hatodik napot az olasz Aosta (545m) reülőterén kezdtük meg csörlésből kép. Igazán szép volt a völgyből a hegyek mentén kilejtőzni. Az ügyesebbeknek sikerült egészen 4600m környékére felkapaszkodni. Kellett is, mert dél felé a hegyeken át vezetett utunk. Egy kép az izgalmas indulás előtti pillanat egyikéről. Torino-t (291m) megfordulva jött délnyugatra a francia Alpok. Egy nehezebb közepes kerülő után szépen lehetett haladni a vonulatokon. Egész nap 25k-es szél fújt 310 fokról. Markáns második fordulópont Morgon Sommet (2170m) elérése után, irány vissza a festői célba Saint-Crépin (892m).
    A nap zárása csapat 3-ik, összetett végeredmény 2-ik hely lett. Ezzel az eredménnyel sikeresen bizonyítottuk, hogy csapata is nagyot tudunk alkotni ha összefogunk. Csapatkapitányként megköszönném, és gratulálnék  mindenkinek az egymást is segítő részvételéért. ;-) Video és fórum, versenyről bővebben itt olvashattok.

 

Rotter Lajos Kupa 2009

(2009.11.12. - Tornyai János/FLY)

Mától végleges formában elérhető a 2009. évi Rotter kupa verseny kiírása és szabályzata. Ismét késő ősz lett amire végleges formát öltött, de reméljük, hogy azért idén is szép számú vállalkozó kedvű pilóta nevez majd ezen a rangos megmérettetésen.  Reményeink szerint idén is helyet kapunk az MRSZ díjkiosztó ünnepségén és a vándor serleget idén is ünnepélyes keretek közt adhatjuk majd át. A díjazás a tavalyival megegyezően fog történni. Minden résztvevő egy szép oklevelet kap majd, és a nyertes egy évig birtokolhatja majd a dísztálat amire a neve felvésésre kerül.
A tavalyi tapasztalatok alapján egy pár pontban módosult a kiírás. Idén nem lesz már előre szerkesztett útvonal az fpl-fájlban. Azt mindenkinek magának kell majd megterveznie és a térképre szerkesztenie. Az indulási idő is szabályozva lett, 10:00 előtt nem lehet elindulni. Idén és ezután mindig a Magyarországon használatos fontosabb tiltott és korlátozott légterek bekerültek az alap fpl-fájlba. Amiknek a megsértése azonnal az elérhető maximális büntető pontot adja, ezért a nagyfigyelemmel kell majd repülni. A többi pontban a tavalyival teljesen megegyező maradt a szabályzat és a pályázat leadása.
Reméljük hogy ezzel a változtatással sikerült még igazságosabbá, még izgalmasabbá tenni a versengést. Észrevételeket,
módosítási javaslatokat a TeamSpeak-en, e-mailben, vagy a Condor Magyarország fórumán lehet tenni. A pályázat leadási határideje: 2010. febr. 20. 
Mindenkinek sikeres és eredményes versengést kívánunk.

 

Magyarok ismét az élen végeztek!

(2009.09.30. - Kiss Norbert/CN)

A Team SA egy hónapos francia versenyén, nagyszerű eredmények születtek. Az Andries (LA) mint házigazda szép verseny összefoglalót írt. Melyet itt  olvashattok el. Gratulálunk Sanyikának (LS) a győzelméhez! Nagyon szép még továbbá, hogy az első tíz között négy magyar is szerepel. Csapatként ismét jól dolgoztunk össze. Aki kevésbé ismerte eddig, az most megismerhette a környék domborzati és hegyi viszonyait. A nyolc nap alatt többféle irányból, de ugyanarra az utolsó fordulópontra történt az érkezés. Aki esetleg újra szeretné repülni és feltölteni jó vagy jobb eredményeit, az a következő oldalon keresve megtalálja őket. A heti feladatok megszokott módon hétfőn reggel cserélődnek a szerverlistán. Következő e heti task neve Omarama190.  Úgyhogy lehet folytatni New Zealand-on a repkedést. A végeredményekért kattints a fenti képre.

   

Ilyen még nem volt!

(2009.09.13. - Kiss Norbert/CN)

A VirtualSoaring.eu újabb különlegességgel rukkolt elő. Kitalálták, hogy a világosztályú PW-5 típussal rendeznek egy újabb mini versenyt. A honlapjuk változatlanul egységes és igényes, csakúgy, mint az előző versenyeik oldalai. Többnyire a közép-kelet európai régióból jelentkeztek.
Valamennyi repülés a Czech Jicin repülőteréről indul és a célba érkezés is oda történik. Szombat esténként egy hónapon át, ellátogatunk Rumcajs Hanka és Csibészke otthonába. :-) A tegnapi első napon, nagyot bizonyított a magyar csapat. Hatalmas volt a tülekedés többnyire együtt ment az egész mezőny. Egy-egy termikben igencsak közel suhogtak a szárnyvégek. Sokaknak szokatlan lehet ezzel a kisebb teljesítményű géppel taktikázni, de pont ez a szép, hogy mindenki egyenlő és nincs handicap rendszer. Szóval ezen a versenyen belekóstolhatunk ennek a kategóriának a szépségeibe.  Sok sikert, eredményes versenyzést valamennyi magyar csapattagnak. Fenti képre kattintva lehet további sok érdekes részletet megtalálni. Aktuális napi és összetett állás itt látható: EREDMÉNYEK

ui.: Közzétenném a közelgő francia ASK13 Kupa újabb szezonjának beharangozó videóját! Készüljetek! ;-)
Start: 2009. október 20. Couple ASK13 Saison III

 
Befejeződött az I. Virtual Flatland Cup!

(2009.08.25. - Team Hungary)

 

 Sikeresen lezárult az első magyar rendezésű verseny. Az elejétől fogva igazán nagy volt az érdeklődés, sokan regisztrálták magukat. Őszi, téli időszakban van jobban szezonja az otthon ülős repülésnek. Nyár lévén sokan nyaralnak, és ilyenkor mindig kevesebben repülnek. Ennek ellenére, szinte egyedinek számít ebben az időszakban, hogy két héten keresztül majd minden nap átlagosan 30 pilóta csatlakozott és repülte az aktuális nem egyszerűnek mondható versenyfeladatot. Hálás köszönet Cservenák Janinak (G83) a verseny honlapjáért, a szerverek üzemeltetéséért, eredmények kiértékeléséért. Ezen felül még a fórumozásra is jutott ideje, egyéb külföldi észrevételekre azonnal korrektül reagálni. Külön köszönet Totónak (FLY) a segítő kreatív munkáiért, Szücsinek (SIR) az infókért amiket szolgáltatott a valós szegedi helyzetről képek itt. Nap, mint nap telefonon kellett konzultálni a napi feladatról, aktuális útvonalról területekről, és várható pontos időjárásról. Igazán jól sikerült a valós időjárást átültetni a Condor környezetbe. Szóval sokan, keményen végigküzdöttük azt a felhő nélküli három napot is. Aki akart az repülhetett, a meghirdetettnél több szerver is indult esténként. A világ minden tájáról repültek a mi versenyünkön, és igazán elégedettek voltak a rendezéssel. A dél-afrikaiak az utóbbi időben igencsak szimpatizálnak, honlapjukon Team SA külön kiemelten foglalkoznak velünk. Nemrég privát e-mail-ben is érdeklődtek rólunk.
  Zárásként összegezve nagyon jó volt, amennyire csak lehet valósághű, mindenki élvezte, sok közös élménnyel lettünk gazdagabbak. Köszönet valamennyi magyar résztvevőnek, jó volt a csapat összhangja végig. Találkozzunk jövőre ismét a szegedi VB-n. Neked Jani jó pihenést, egy évig lazíthatsz rendezés ügyileg!
Napi, és a végeredmények a hivatalos oldalon
itt találhatóak meg.

 

FAI European Gliding Championships 2009 Nitra

(2009.07.07. - Kiss Norbert/CN,Szűcs Antal/SIR)

Jelenleg is zajlik, és már túl vannak a verseny felén a Nyitrai Vitorlázórepülő Európa bajnokság versenyzői. Lehúztak 8 nehéz napot zsinórban. Eddig vegyesen voltak kiírva fix sebességi és AAT feladatok. Magyarok közül legeredményesebbek a 15m-es osztályban Gulyás Gyuri aki jelenleg a 8. és Sanyika aki 15. helyen áll. Ketten vannak még versenyben a 18m-es  kategóriában. Szabó Péter jelenleg a 21. és Halász László aki jelenleg a 27. Az Open kategóriában sajnos nincsen már magyar versenyző. A hatodik versenynapon  az addig nagyon jól teljesítő Korom Attila gépe terepre szállás közben megsérült és ezért a 21. helyről kénytelen volt feladni a versenyt. Eléggé változatosak az eredmények. Sajnos nagyon nehéz egyenletesen jól teljesíteni. Mindenkinek becsúszhat egy apróbb hiba és máris a mezőny hátsó harmadában találhatja magát. De Gyurinak volt már napi nyert száma, és Sanyikának is összejött egy ötödik helyezés.
A jelenlegi összetett állás és a verseny fotói itt láthatóak: EREDMÉNYEK, GALÉRIA
Reméljük sikerül mindenkinek még egy-két jó napot kifogniuk,a javításra. Hajrá fiúk!

 
I. Virtual Flatland Cup 2009 regiszráció!

(2009.05.25. - Cservenák János/G83)

2006, 2007 és 2008 után idén már negyedik alkalommal kerül megrendelkezésre a Flatland Cup, amelyet ebben az évben a Condor pilótái részére is virtuális formában a valódi körülményekhez legjobban hasonlító módon és az eredeti feladatokkal elérhetővé teszünk. A verseny a valóssal azonos időben azaz 2009. augusztus 9-től augusztus 22-ig tart. Az időjárás függvényében természetesen ez még változhat. A verseny részleteiről többet megtudni és a versenyre regisztrálni a hivatalos Virtual Flatland Cup 2009 verseny oldalon lehet.

 
Hamarosan megjelenik a SlovakiaCE 5 scenery

(2009.05.20. - Tornyai János/FLY)

      

A hévégére tervezi kiadni legújabb repülési területét, Milos Koch. Folynak a végső tesztek, ha hibát nem találnak akkor a condorscenery.eu oldalról már a hétvégén elérhető lesz a Szlovákia immáron ötödik, teljesen átdolgozott változata.
Ma reggel kaptam az értesítést hogy letölthető  a béta verzió. Nagy izgalommal kezdtem letölteni és telepíteni, mert tudtam hogy ismét egy remek területtel bővül a "condor világ". Az öt részből álló (a nem HD minőségű, ingyenes verzió csak 2 részből) telepítő gyorsan lefutott, különösebb gond nélkül.
Itt meg kell állnunk egy szóra. Az őt exe fájl letöltése után az első telepítése értelemszerűen működik. El kell indítanunk a SlovakiaCE, majd a SlovakiaCE_HD_1-3  fájlt. Ezzel kész is az alap verzió. A további három (bonus pack) fájl telepítéséhez el kell indítani SlovakiaCE_HD_2-3 fájlt és itt kiad egy számsort. Ezt a számsort be kell másolni a letöltés oldalán a bonus/activation menü alatt található kulcsgeneráló programba. A send gomb megnyomása után kapunk egy másik, rövidebb számsort, amit a telepítőbe írva folytatódik a telepítés a SlovakiaCE_HD_3-3-as majd végül SlovakiaCE_3dSetup fájlokkal. Természetesen csak regisztrált felhasználó tölthet le, ezért be kell jelentkezni az oldalon.
A telepítés befejeztével azonnal indítottam a programot, és ami rögtön szembetűnt, hogy rövidebb ideig megy a piros csík a képernyő alján, gyorsabban töltődik a program! A játékba lépve ismét egy csoda világ tárult elém. A városok nagyon kidolgozottak, az  erdők szinte élnek és az utak is szebbek lettek. Nem tudok már dicsérő szavakat találni, hiszen Milos eddigi munkáival is messze felül emelkedett az összes scenery készítőn, és ez most sincs másképp. Szavak helyet inkább itt van négy, "ilyen volt ilyen lett" kép. A képek nagyok, de direkt nem préseltem össze, hogy jól látszódjanak a részletek. 1-Bajnoc, 2-Prievidza, 3-Zar, 4-Tátra, Egy dolgot sajnálok csak, hogy a domborzat a régi maradt, csak új köntösbe lett öltöztetve.
Ezzel sceneryvel párhuzamosan folyik a Czech Republic végleges verziójának a fejlesztése, ami szeptember környékén lesz elérhető. Kíváncsian várjuk Milos újabb, remélhetőleg hasonlóan nagyszerű munkáját. Ha valakinek a telepítés gondot okozna, az a Condor Magyarország hivatalos fórumán a SceneryWorld topikban segítséget kérhet.

 
Világbajnokok repüléssel egybekötött találkozója Dunakeszin.

(2009.05.15. - Cservenák János/G83)

Különféle "földi és vízi" sportágak világbajnokai vesznek részt Gulyás György vitorlázó repülő világbajnok meghívására a május 23-i Világbajnoki Repülőnapon.
Gulyás György vendégei lesznek többek között Besenyei Péter, Tóth Ferenc, Bártfai Krisztián, Szilágyi  János és Domokos András pilóták valamint  Kovács Katalin, Cseh László, Kammerer Zoltán, Erdei Zsolt, Kovács Kokó István, Balzsay Károly, Kovács Ágnes, Gyulai Zsolt.
A repülőtérre ez alkalommal minden érdeklődő számára szabad a belépés. /teljes cikk/

 

Elkészült a Rotter Lajos vándordíj győzteseknek járó disztála.

(2009.05.15. - Tornyai János/FLY)

Két hónappal az ünnepélyes keretek közt megtartott hivatalos díj átadót követően végre elkészült a Rotter Lajos kupa győztesének járó dísztál,amelyet a 2009-es verseny lezárásáig birtokolhat. Természetesen ha az idei versenyen is a legjobb pozícióban végez, akkor ezen idő a következő verseny eredmény hirdetéséig hosszabbodik.
A vándor díj egy 28 cm átmérőjű, nikkelezett, a szélén 2.5 cm szélesen aranyozott dísztál. Belsejébe gondos munkával gravírozták a Virtuális Rotter Kupa emblémáját amely alatt 10 nyertes nevének és eredményének feltüntetésére van elegendő hely. A vándor díjat, amennyiben egymást követő 3 évben azonos személy nyeri úgy végleg az övé marad és új díjat készítünk. A díjat a TeamHungary csapat közösen, a tagok anyagi hozzájárulásával hozta létre, ezért ez a csapat tulajdonát képezi. A mindenkori nyertes pedig vállalja, hogy a díjat teljes anyagi felelősségvállalás mellett megőrzi a következő évi átadásig.

 
Új könyv!!! Termikrepülés kezdőknek és profiknak.

(2009.05.11. - Tornyai János/FLY)

Megjelent a Termikrepülés című könyv, több mint 600 gyönyörű képpel illusztrálva 272 oldalon.
A könyv zsúfolva van a szerző apró, de fontos útmutatásaival, amelyek egyaránt íródtak a könnyed böngészés, vagy az elmélyült tanulás számára. Jó néhány fotó és illusztráció teszi a megérthetetlent megérthetővé, és könnyedebbé a néha információval terhelt oldalak olvasását. Ezek elősegítik az olvasó számára az ismeretek aktív, könnyű megértését. A 2007-es világbajnok, Bruce Goldsmith által írt ráadás fejezet pedig összefoglalóan adja át a szabad repüléshez szükséges legfontosabb ismereteket. (bővebben)

A DVD melléklettel 7500 és 9900 Ft között lesz az ára a rendelt darabszámoktól függően. A nagyobb eladási  darabszám érdekében terveznek "akciókat", adnak kedvezményeket viszonteladóknak, kluboknak. Megrendelni a termik kukac calibra55 pont hu címen vagy a TeamHungary hivatalos fórumán  lehet.

 
Készül az új weblapunk

(2009.05.08. - Tornyai János/FLY)

Weblapunk motorja alaposan átdolgozásra kerül Cservenák János jóvoltából. Új funkciókkal és külsővel jelentkezik hamarosan. Pár példa ezek közül: átdolgozott dinamikus tartalomkezelés, hírlevél, fórum, több információ a versenyekről, rendezvényekről. Az új weblap feltöltése folyamatos. Az átállásból adódó problémák minimálisra csökkentése érdekében régi weblapunk elérhető marad továbbra is. Ezen a linken  folyamatosan nyomon követhetitek a változásokat.

A linkek közé felvettünk egy új repülős oldalt, a Repülni Jó web magazint. Sok színes cikkel olvasni valóval riportokkal és videókkal teletűzdelt, igazi repülős magazin. De hasznos link gyűjteménye mellett a könyv ajánló rovata és repülőjegy vadász alkalmazása is segítséget nyújthat megtalálni az akciós repülő jegyeket és a repülős témájú könyveket. Jó böngészést.

 
Lezárult a téli versenyszezon 2008/2009

(2009.04.12. - Kiss Norbert/CN)

Litteam Cup 2008/09.: Március 11-én, szerdán került megrendezésre az utolsó 12-ik versenynap. Az eddig megrendezett versenyek közül ez a legszínvonalasabb, technikailag a legmegbízhatóbb, eredmény számításában a legpontosabb. Itt minden eredmény a célba érés után már a táblán volt, nem kellett rá várni napokat mint a többi versenyen. Minden server pontosan indult, és nem is fagyott le. Jó lenne ha minden verseny szervező ilyen színvonalon tudná lebonyolítani a rendezvényeit. Sajnos idén csak Laurinyecz Sanyinak(LS) sikerült a dobogóra állnia. Csak két ponttal maradt el a győztes mögött, így második lett. GRATULÁLUNK NEKI! További összetett eredmények itt!
MNS Europe & Pacific 1st Quarter 2009.: A héten lezárult az MNS (Monday Night Soaring) első negyedéves időszaka. A 13 hétfői versenyből a legjobb 7 versenyszámot figyelembe véve, ismét magyar győzelem alakulhatott ki. Sanyika(LS) hozta az Europe időzónás kategóriát. Jómagam(CN) pedig, a Pacific-ben sikerült a pozíciómat megőrizni.
Sky Race 2008/09.: Április 10-én, pénteken került megrendezésre az utolsó 19-ik versenynap. Ezen a napon már szinte csak Herczeg Gabi(HER) jeleskedett a 18m-es osztályban. A többieknek már nagyjából meg volt a minimális, és értékelhető 9 szám. Nem erőltettük, mert fent állt a rontás lehetősége. A standard kategórián kívül mindegyikben jelen voltak magyarok. A legeredményesebbek a 15m-es osztályban voltunk. Abszolút győztes, és pontátlagát nézve is Mihályi Balázst (HBH) illeti az elismerés. GRATULÁLUNK NEKI! További összetett eredmények itt!

 
Praded kupa 2009

(2009.03.30. - Kiss Norbert/CN)

A hónap elején kaptam a Praded kupára  egy invitáló e-mailt Erik Praznovsky szlovák pilóta társunktól. Felhívta a figyelmemet egy induló négy versenynapos kis versenyre. Szervezőként arra kért, adjam hírül és várják minél több magyar pilóta nevezését. Ez meg is történt. Utólag azt lehet mondani túlnyomórészt csak csehek, szlovákok, lengyelek és magyarok vettek részt. A versenyek március hónap szombat estéin zajlottak Szlovákia területén. Átlagban az útvonalak hossza 200-250km hosszúak voltak. Az időjárásról annyit mondanék, hogy nem volt egyszerű. Volt, hogy gyengébb, és nehezen kikörözhető emelések voltak. Akadtak erős emelések, de meglehetősen turbulensek. Azért valamennyi teljesíthető volt, de küzdeni kellett. Különösen aki elnyomta magát, és alacsony magasságból már nehezen tudott vissza kapaszkodni. Összetett végeredményként mindegyik nap eredménye számított. Aki valamelyiket is kihagyta, vagy nem fejezte be, már nem lehetett az elsők között. 53 résztvevő volt, és szép eredmény, hogy az első tízben négy magyar is ott lehet. Ismét jól sikerült a csapat munka, erre már a külföldiek is többen felfigyeltek. Gratula Sanyikának (LS) a győzelemért, kiemelném még Herczeg Gabit az utolsó napi teljesítményéért. Végig elől ment és folyamatosan tájékoztatott minket az idő alakulásáról. Továbbá nagyon kitartóan küzdött Pelle Pali (PLE), Géza (GP9), Szücsi (SIR), Cservenák Jani (G83), és Totó (FLY). Akadtak pillanatok, amikor szidtuk milyen nehéz feladatot adtak. Úgy gondolom, idővel minden megszépül, és kellemes emlék marad ez a verseny is. ;-) Végeredmények itt tekinthetőek meg.

 
2008.évi Rotter kupa átadás

(2009.03.11. - Breznai János/BR)

2009 március 14-én a Magyar Repülő Szövetség díjkiosztó ünnepségén virtuális repülés kategóriában is kiosztásra került a Rotter kupa. A díjat Tornyai János adta át, amelyet Laurinyecz Sándor 1004km-es céltávrepülésével nyert meg.
A díjátadó ünnepségen Tornyai Jánossal (Toto) vettünk részt az Európa hajón megrendezett reprezentatív ünnepségen.
Jó érzés volt, hogy közel 4 éves munka és Condoros repülés után ilyen színvonalat ért el a virtuális repülés. A rendezvényen nemzetközi repülési szervezetek is képviseltették magukat, nemzetközi és hazai elismeréseket, díjakat osztottak ki a hazai legkiválóbb pilótáknak, repülőknek. /teljes cikk/

 
2008.évi Rotter kupa hivatalos eredmények

(2009.03.11. - Tornyai János/FLY)

Az első virtuális Rotter kupáért kiírt pályázat hivatalos eredményei felkerültek az oldalra. A koszorúk és diplomák, és a Versenyek/Rotter kupa menüpont alatt elérhetőek. Ez utóbbinál a résztvevő pilóták neve mellett a kilométer teljesítmény, az IGC fájl, a repülési nyomvonalukról egy kép és az oklevelük látható. Azonos távolsági teljesítmény esetén a sebesség is fel van tüntetve.
Az idei tapasztalatokból kiindulva jövőre több változtatást szeretnénk végrehajtani. A legfontosabb hogy egy picivel jobb idő járás lesz megadva, viszont az állandóan  tiltott légterek felkerülnek a térképre. A 2009.évi pályázat április elejétől elérhető lesz.

 
Megjelent a repülés élménye sorozat új része: Vitorlázórepülés!

(2009.03.10. - Kiss Norbert/CN)

A Visual Approach (Ferihegy titkai, Pilótafülke titkai, Sierra Kilo Delta) új ismeretterjesztő dokumentumfilmet jelentetett meg Vitorlázórepülés címmel. A repülés élménye sorozat új részeként ez a film betekintést nyújt a hajtómű nélküli repülés különleges világába, az alapoktól a csúcsokig. Annyira friss, hogy a sokszorosítás jelenleg is folyik. Rendeléseket vesznek fel, és napokon belül postázzák. A készítők kérnek mindenkit, kalóz másolatokat ne terjesszetek, mert elveszti az egész a varázsát. Ezzel a készítőknek és a sport népszerűsítésének ártunk. Ezen túlmenően letölthető verzióban is hozzáférhető valamivel olcsóbban. Külön öröm, hogy nagy hangsúlyt kapott a mi nagyszerű programunk is. A mai világban már elengedhetetlen a virtuális bemutatása a témának. Részletek a filmből: részlet01; részlet02; részlet03; részlet04; részlet05_Condor Bővebben a hivatalos oldalon olvashattok. (kattints a képre)

 

Lezárult a 2008-as Rotter kupa

(2009.02.22. - Tornyai János/FLY)

Az első virtuális Rotter kupáért kiírt pályázat 16 darab érvényes eredmény beérkezésével lezárult. A beérkezett pályázatok közül a feltételeknek megfelelő leghosszabb táv Laurinyecz  Sándoré, 1004 kilométerrel. Második helyen Urbán István 929 kilométerrel, a harmadikon Cservenák János 907 kilométerrel, a negyediken Paukovics Géza 903 kilométerrel, az ötödiken Szücs Antal 875 kilométerrel végzett. A nyertesen kívül minden résztvevő pilóta kap oklevelet, amit postán küldünk ki a Magyar Repülő Szövetség márciusban tartandó éves díjkiosztó ünnepsége után.
A győztes egy szép serleget, oklevelet és Inhoff László felajánlásaként  Rotter Lajosl életéről szóló  DVD-filmet kap, melyet 2009 március 14.én Magyar Repülő Szövetség éves díjkiosztó ünnepségén vehet át.
A pályázaton résztvevő többi pilóta postán kapja meg az oklevelét, ami a koszorúk és diplomák menüpont alatt a neve mellett is mindig látható  lesz.  A teljes eredmény lista, fotók és az IGC-k hamarosan itt elérhetőek lesznek.

Minden versenyzőnek köszönjük a részvételt, a hosszú repüléseik alatt nyújtott teljesítményük és kitartásuk minden elismerést megérdemel GRATULÁLUNK!

A 2009.évi Rotter kupa pályázati feltételei és tervezete április 1.én elérhető lesz. Leadási határidő előreláthatólag 2010 február 19. Mindenkinek sok sikert kívánunk!

 

Két új Condor videó egy témára

(2009.02.22. - Tornyai János/FLY)

Elkészült Atman legújabb videója egy hullám repülésről. Amit mindjárt két verzióban is közreadott. Az egyik "Breathe" címmel, nagyon dinamikus Prodigy  zenével sok effectel, a másik lágy dallammal, "villogás" nélkül. Döntse el ki ki hogy neki melyik tetszik, de nagyon jól sikerült munka mindkettő. A másik verzió itt megnézhető, de a multimédia condor videók közt is megtalálhatóak.
És egy másik oktató jellegű videó is felkerült az Elméleti anyagok/meterológia topicba, ami magas repülésekhez nyújt segítséget. A jetstream áramlás kialakulásáról és tulajdonságairól egy rövidke film. Link

 

Rotter kupa leadási határidő

(2009.02.09. - Breznai János/BR)

A leadási dátum már rövidesen itt van, a díjátadás dátuma és színvonala mindenki számára jól ismert. Számomra is jó érzés, hogy a Hungary Scenery ilyen sikert futott be, hazai körökben népszerűsítve ezzel a Condor repülők táborát, valamint, sok valódi vitorlázórepülő növendéket adott a vitorlázást népszerűsítő jellegével a hazai repülőkluboknak. Mint a scenery egyik tervezője jól ismerem a terület repülési viszonyait, termiktérképét így etikátlannak tartom a versenyen való részvételt, viszont örömmel látom sikeres teljesítményeiteket. Magam is nagyon sok tesztrepülést végeztem és próbáltam bombázni a bűvös álomhatárt az 1000km-t. De az adott időjárási viszonyokban benne van-e az 1000km? Még van pár napotok így pár információt szeretnék adni, hogy a lehető legnagyobb befejezett céltávot hozzátok ki a tervezett útvonalaitokból.
Az időjárás adott, a fordulópontok száma adott, az indulási idő adott, viszont amivel szabadon variálhat mindenki az a tetszőleges útvonal kiválasztás. De kicsit boncolgassuk részletesebben ezeket a repülési feltételeket.
A leglényegesebb paraméterek: /teljes cikk/

 

Rotter kupa díjazása és a díjkiosztó

(2009.01.27. - Tornyai János/FLY)

Az előzetes versenykiírásban szándékosan nem szóltunk a díjazásról, mert még nem tudtuk azt, hogy ez a kezdeményezés milyen visszhangra talál.  Most már bátran állíthatom, hogy ez a verseny több lesz egyszerű háziversenynél, a nevéhez méltó rangot kapott. A mai napon megállapodás születtet a Magyar Repülő Szövetség, a Nemere társaság, és a Team Hungary között. A virtuális Rotter Kupa, hivatalosan a Magyar Repülő Szövetség márciusban tartandó éves díjkiosztó ünnepségén, külön kategóriaként kerül díjazásra. A megbeszélésen részt vettek az MRSZ részéről Fejéregyházi László az MRSZ elnöke, Dúzs István a Hármashatárhegyi Sportrepülésért Alapítvány elnöke, Méhész Sándor az MRSZ főtitkára, a Nemere társaság részéről Rotter Ervin -Rotter Lajos fia a Nemere társaság elnöke, és a Team Hungary részéről jómagam. E rövidke megbeszélés során alkalmam nyílt bemutatni a Condor Magyarország csapatát. Beszéltem a versenyekről, terveinkről, és szó eset a jövőbeli együttműködés lehetőségeiről is. A díjkiosztó pontos dátuma még nem ismert. Egyenlőre annyi biztos, hogy március első felében lesz. A pályázaton résztvevő pilóták mindegyike egy oklevelet fog kapni, az első öt legjobb eredményt elérő pilóta oklevelén a távolsági eredmény feltüntetésével. A pályázat nyertese az oklevél mellé megkapja a vándordíjat, amit egy évig őrizhet. A serlegen minden évben a nyertes neve és a teljesítménye lesz megjelenítve.

 

Magyar condor videó!

(2009.01.27. - Tornyai János/FLY)

Elkészült a második Magyar Condor videó. (Az első Kókai Tibi munkája itt az oldalon a multimédia/videók közt megtalálható) Nagyon jó minőségben, nagyon ötletes trükkel és fantasztikusan jó zeneválasztással. A készítője Paszternák László a következőket írta amikor közreadta a munkáját: 
"Nah hát eljött az idő, elkészült a videó amiről páran már tudtatok. Miért is csináltam? Szeretném kicsit népszerűsíteni a condort, ennek hatására talán többen rászánják magukat, hogy beruházzanak rá, hogy aztán majd együtt repülhessünk online. 
A videóról: Mivel szórakozik a béna egyetemista a

vizsgaidőszak kellős közepén, minden este? Hát befest egy Fox-ot Blue Angels kinézetűre és kötelék-műrepül Condorban. Ennek az alig 5 perces kisfilmnek az elkészítése a logbook szerint 11 repült órába és több mint 450 felszállásba telt. És bár több mint 1 hónapomba került mire kész lett, de szerintem megérte. Többen kérdezték, hogy neten álltam-e össze valakikkel, de nem, a trükk annyi volt, hogy a már egyszer megcsinált repülések flight trackjét elmentettem és "szellem"-ként betettem a következő repülésbe, így szép lassan gépről-gépre felépült a kötelék. Szerintem amennyit lehetett kihoztam belőle, legalábbis a képességeimből ennyire tellett. Na de nem beszélek többet, itt a videó. Feltétlenül zenével együtt nézzétek meg, nélküle nem olyan jó az összhatás." 
Tényleg nagyon szép lett. Aki jobb minőségben szeretné megnézni, azt ezen a linken megteheti. Ez a kisfilm a Multimédia/Condor videók menüpont alatt állandóan megtalálható lesz a többi "Condoros" videók közt.

 

Rotter kupa - gyakorlás 573km

(2009.01.24. - Tornyai János/FLY)

Szombaton délután négyen (Kiss Norbert-Nimbus4, Laurinyecz Sándor-ASG29, Szűcs Antal-Nimbus4, Tornyai János-ASW22) teszt jelleggel repültünk egy távot a Rotter kupa teljesítési feltételeivel. 
Az útvonal: Dunakeszi/LHDK - Nyíregyháza/LHNY - Dunakeszi/LHDK - Békéscsaba/LHBC 573 kilométer. A legjobb teljesítmény  4óra 20perc 132km/h, Sanyika ASG-29-el, de a leggyengébb eredmény is 117km/h volt. Az idő jó közepes, az emelések átlaga 2.2 2.4 (volt 1.9 és 3.1 is) méter, a felhőalap 2200 és 2400 méter között volt útvonalon. 11:10 perckor indult a vontatás, és délben már útvonalon voltunk. Az utolsó termiket Szolnok mellet tekertük, 16 és 16:20 körül és abból 80 kilométeres végsiklással értünk el Békéscsabára. A tapasztalat az, hogy 700-750 kilométert kényelmesen lehet teljesíteni a 10:30 perces indulással. A Condor Clubon megnézhetőek a részletek. link a Rotter kupa feltételei: link

 

Peru scenery

(2009.01.23. - Tornyai János/FLY)

     

Utolsó fázisához érkezett Somogyi Laci első nagyobb repülési térképének, a  Peru scenery-nek fejlesztése. Már csak apró simítások vannak hátra, és folynak a Béta tesztek. Remélhetőleg hamarosan elkészül, és széles körben is birtokba vehető állapotba kerülnek az Andok magas hegyei. A dél-amerikai kontinenst eddig csak két repülési terület képviselte, a Brazil Palmeira és a Central Colombia. Peru Scenery a változatos magas hegyeivel, izgalmas és szép repülési területnek ígérkezik. A végső verziót itt az oldalon a letöltések/sceneryk menü alatt tölthetitek majd le.

 

Bővült az oldal

(2009.01.13. - Tornyai János/FLY)

Új menü ponttal bővült az oldal. A Letöltések/Műszerek mától elérhető. Az elmúlt időszak legsikeresebb műszereiből és kiegészítőiből állítottunk össze egy csokrot. Egyenlőre még csak a főbb belső műszerek kerültek fel, de folyamatosan fog bővülni. Minden feltöltött műszer egyenesen bemásolható a helyére, nincsen tömörítve. A telepítési útmutatót mindenképpen olvassátok el! Létrehoztunk a fórumban egy topikot Műszerek címmel, itt lehet segítséget kérni és a kérdéseket feltenni. Mindenkinek sikeres böngészést kívánunk.

 

Ez történt 2008-ban /3.rész

(2009.01.10. - Tornyai János/FLY, Mart Tamás/VO101_Tom)

Repülési területek magassági rekordjai 2008-ban. Breznai Jani már régóta ostromolja a magassági csúcsokat és főleg a hullámrepülésben jeleskedik. A rekordokat látva, többiek is kedvet kaptak a csúcsdöntésekhez. A 46 scenery-t számláló Condor-ban, 31-ben magyarok tartják a csúcsokat. Szám szerint Breznai Jani 11-et, Laurinyecz Sándor 16-ot, Somogyi Laci 2-t, Kiss Norbi és Bakics Józsi 1-1-et.
 A magyar területen csak magyar pilóták vannak a rangsorban. 1. Kiss Norbert (CN) 4865m, 2. Kukorelli Károly(C8) 4862m, 3. Szűcs Antal(SIR) 4818m, 4. Balogh András(66) 4779m, 5. Laurinyecz Sándor(LS) 4752m.


2008-ban begyűjtött trófeák. Versenyek amiket a szervezők 2008-ban érmekkel honoráltak, három volt.  Speedbattle kupa, ahol sajnos csak külön díjat tudtunk nyerni, a Hahnweide kupa ahol második és a harmadik helyet szereztük meg. A Kaesemann kupán egy bronz érem jutott csapatban és egyéniben is egyaránt. A képeken két díjazottunk Kiss Norbert, (bal oldalt) és Laurinyecz Sándor (jobb oldalt) látható. Középen az érmek. A nagyképen bal oldalt a Kaesemann kupa bronz érme, középen és jobb oldalt a Hahnweide kupa bronz és ezüst érme látható. Külön köszönjük Laurinyecz Sanyinak és Kiss Norbinak a versenyeken való eredményes részvételt, és hogy 2008-ban aktív segítségükkel vitték előre a csapatot. Így a többi versenyző is tudott szép eredményeket elérni. Köszönjük!


Ezzel el is érkeztünk az év végéhez. Melyben nem volt olyan verseny, amin a Team Hungary nem képviseltette volna magát, és akár egy futam győzelmet ne szerzett volna. Reméljük a jövőre nézve, még több taggal, és eredménnyel sikeresebben versenyezhetünk. Mert versenyezni kell!!! Sikeres Boldog Új Esztendőt kívánunk minden tagunknak és látogatónknak.

/Team Hungary/
-vége-

Bővült az oldal

(2009.01.07. - Tornyai János/FLY)

Két új menü ponttal bővült az oldal. Az egyik a letöltések közt a programok. Ide tettem azokat az apró progikat amik hasznosak lehetnek a Condor használatához, és a TeamSpeak magyarítását is. A másik az elméleti anyagok közt egy hosszabb olvasnivaló Meteorológia címmel.

 

Lyon-Grenoble scenery

(2009.01.06. - Tornyai János/FLY)

Egy gyönyörű új sceneryvel kezdhetjük az évet. A Lyon-Grenoble terület már ismert a Provence sceneryből, de ebben a felbontásában igazán szép lett.  Sokat nem teszteltem, de a hegyek mellet nem vettem észre különösebb akadást. A terület 100%-ig elkészült, de még épületeket és repülőtereket fognak később kiadni hozzá. Sajnos a készítő nevét nem tudtam kideríteni, csak azt hogy Thierry Bodin tette közzé  Condor hivatalos fórumán és a Condor Club oldalon.
Három 700mb-s fájlt kell letöltenünk egy könyvtárba, de ezekből csak egyet tudunk kitömöríteni. Kitömörítés közben a másik két fájlból is magába építi az adatokat. Kicsomagolás után a kapott könyvtárat be kell másolni a condor lanscape könyvtárába, és már használható is.

 

Ez történt 2008-ban /2.rész

(2009.01.05. - Kiss Norbert/CN Tornyai János/FLY Mart Tamás/VO101_Tom)


Folytatva a 2008-as év történéseiről szóló cikkünket, szót kell ejtenünk pár számunkra is nagyon fontos és nélkülözhetetlen, igaz nem magyar vonatkozású dologról is.
 
Milos Koch gyönyörű scenerykel látott el bennünket, 2008-ban is, szám szerint 3-al. Folyamatos patchekel javítva és szépítve azokat. Bátran kijelenthető hogy most már a 4. változtatást megért Slovakia, a kísérleti Wysocina2, és az egyre bővülő Czech Republik a legszebb repülési területek a Condorban. Milos térképeit itt(www.condorscenery.eu/) és letöltések közt is megtaláljátok.

Thierry Bodin a Condor Task Data Base elindítója és házigazdája az egyre bővülő igények miatt, megerősített háttérrel kibővített szolgáltatásokkal és új névvel folytatta tovább az eddigi munkáját, immáron Condor Club néven. Folyamatos távolsági ranglistája, az elérhető letöltései miatt mára már nélkülözhetetlen segédletévé vált a Condoros közösségnek.

Thomas Hitziger hasznos segédprogramjai is nagy segítséget nyújtanak, amiket itt érhettek el, vagy a linkek közt Thomas oldalán.
De lehetne még a sort még folytatni, számos remek kezdeményezéssel és segédlettel, mert 2008-ban már tényleg szép számmal készültek kiegészítők, térképek, külső műszerek a Condorhoz. Ezekről a Comdor hivatalos hónlapján a fórúmban lehet olvasni. És csak félve, félhalkan tenném még hozzá hogy a Hungary2 scenery férc munkái is elkezdődtek Breznai Jani műhelyében, amit remélhetőleg mielőbb birtokba vehetünk. 2010-ben Magyarország rendezi Szegeden a Vitorlázórepülő VB.-t, aminek a népszerűsítésében is komoly szerepe lehet.

Szeptemberben Laurinyecz Sanyika elérte a 100.000 condoros kilométert, amit év végéig majd 90.000 kilométerrel meg is toldott és a második helyen zárta az éves ranglistát.
Az MNS 42 kupanapján Laurinyecz Sándor és Kiss Norbert ismét meglobogtatta a magyar zászlót. Sanyika az első, Norbi 11 ponttal mögötte a második helyen végzett.

Októberben megkezdődött a nagy múltú Speddbattle kupa utódjaként emlegettet Kaesemann kupa. Rögtön a második versenynapon megszületett az első magyar siker amit ismét a Laurinyecz-Kiss páros jegyzett. 15méteres osztályban PDA nélküli precíziós fotó taskon sikerült a dobogó két legfelső fokát megszerezniük.
Aktívan telt október utolsó hétvégéje. Gondoltuk jó lenne repülni valami magasat, és nekiugrottunk páran újabb magassági rekordokat repülni. Helyszín az új scenery, a Condor Club volt, amely ázsiai helyszínt jelent. Eddig senki nem repült még itt, máshol is a legmagasabb repülés sem érte el a tizenötezer métert. A magyarok ismét odatették magukat. A listán legjobb öt eredményt lehet látni, de gratula Szücsinek, és Bauer Matyinak akik ugyancsak 17.000 méter fölöttit teljesítettek.
Novemberben 10 versenynap után a  feléhez érkezett a Kaesemann kupa, melyben Sanyika, és a Magyar csapat is az első helyen ált. (kép)
Ugyancsak novemberben  hirdettük meg a Rotter kupát,melyben Rotter Lajos nagyszerű világrekordja emlékére, (mint az igazi repülésben) vándor díjat alapítottunk. Ez az első szezon, egyenlőre kísérleti jelleggel zajlik, de jövőre az egész év rendelkezésre áll majd a feladat teljesítésére. Az idei első (2008-as) pályázat leadási határidő 2009 február 20. További információkért katt a képre.
Még mindig November. A Kaesemann kupa végéhez közeledtén meghirdetek a téli versenyszezont. Két több versenynapos kupa sorozat is indult, heti egy egy futammal melyben az eddigi legnagyobb létszámmal szerepel a Team Hungary. A Sky Race, melynek külön érdekessége a külön versenyosztályonkénti nevezés, és a Csehek háziverseny sorozata a LITTEAM kupa.

Decemberben véget ért a Kaesemann kupa. 17 versenynapon keresztül az élen voltunk, de a végére nagyon beerősített a holland és az angol csapat. Így végeredményben a harmadik helyen végeztünk, az igen erős németek előtt. Csapat eredményben a dobogó legfelső fokához 763, a másodikhoz 11 pont hiányzott. Egyéniben Sanyika is vissza csúszott a dobogó 3. fokára,de ha lehet ilyet mondani, akkor ebben a legrangosabb versenyben ez igen nagy eredménynek számit. Eddig a Speedbattle kupa sorozat nyújtotta a legátfogóbb képét a condoros pilóták színe javának, itt aki futamot nyert az mindig  a "nagyok" közé tartozott. A Speedbattle kupa megszűnésével a Kaesemann kupa megpróbálja ezt a rangot adó verseny sorozatott tovább vinni, és színvonalában hasonlóan lebonyolítani. Ezért bátran mondhatjuk hogy itt bármilyen színű is az érem az mindig a legszebben fog csillogni.
December 31.-vel lezárult Uwe Melzer versenysorozatának 3. évadja is. Ez egy teljesen egyéni verseny sorozat, amiben havonta írnak ki újabb feladatokat. Az érdeksége az hogy gyakorlatilag korlátlan számban lehet egy egy feladatott lerepülni. Csak az elért legjobb eredmény számít, ahol második vagy a harmadik próbálkozás után tényleg csak tized másodperceket lehet lefaragni az előző eredményekből. Az egy éves őszesített eredmény első négy helyen három magyar végzett. Első Mihályi Balázs, harmadik Laurinyecz Sándor a negyedik Kiss Norbi, és a kilencedik Paukovics Géza  lett.
Lezárult a négy negyedből álló éves MNS versenysorozat is, ami négy idő zónás területi verseny. Negyedenként 12 versenyszámból a legjobb 6 számit. Többnyire a Europe és a Pacific időzónákban voltunk érdekeltek, a másik kettő éjjeli órákban (east,west)zajlott. Az első két negyedben a sok egyéb verseny miatt nem volt számottevő a szereplés. Összesen 4 dobogós  helyezés volt. Viszont a harmadik és negyedik negyedben aktívabb részvétellel több jó eredmény is született. MNS Europe Q3 összesített eredmény:  5.Kiss Norbert,12. Paukovics Géza. MNS Europe Q4 őszesített eredmény: 2.Balogh Andris, 3.Laurinyecz Sándor, 12.Kiss Norbi, 19.Urbán István.

-folytatjuk-

 
Ez történt 2008-ban

(2008.12.30. -Kiss Norbert/CN Tornyai János/FLY Mart Tamás/VO101_Tom)


Az év utolsó napjai általában a számvetéssel telnek. A lassan magunk mögött hagyott esztendőben sorra vesszük mit valósítottunk meg céljainkból, elképzeléseinkből.

Kicsit több mint egy évvel ez ellőtt, nevezetesen 2007 december 7.én indult kísérleti jelleggel a Condor Magyarország oldal. Azzal a céllal hogy a magyar condor pilótáknak  mindig napra kész információik legyenek az aktuális versenyekről, elérhető fejlesztésekről és egy egymást segítő fórumot, levelező listát is elindítottunk. És terméseztessen ezen az oldalon keresztül szándékozunk népszerűsíteni ezt a remek szimulátort és az újonnan érkezőknek segítséget nyújtani a kezdéshez. Mivel a szimulátorral repülők közt többen repülnek a valóságban is, a rólunk szóló hírek közt vegyesen találhatók szimulátoros, és valódi repüléssel kapcsolatos hírek. Ezeket külön színnel jelezzük: Valódi repülés /
Condor szimulátor

Az első beszámolónk rögtön egy nagyszerű magyar világrekordról szólt:
Hegedüs "Bagoly" László  december 19.én Steve Fosset  rekordját adta át a múltnak. Bitterwasser repülőteréről felszállva Nimbus-4 típusú gépével 151,3 km / órás átlagsebességgel repült 1253 km-t szabályos háromszög alakú pályán. Eddig világrekordot a magyar vitorlázórepülők közül csak Rotter Lajos ért el. (
IGC)
Még 2007 decemberében irtunk Pukovics Géza egy éves Condor teljesítményéről, mivel elérte és meg is haladta a 100000 km-t.

A 2008-as évet, január 2.-án egy rövid 1250 kilométeres távrepüléssel kezdtük. Kiss Norbi, Laurinyecz Sanyi, Paukovics Géza és Tornyai János gyűjtötte be a teljesítmény jelvények sorából ezt a még hiányzó darabot.(kép)

Februárban létre hoztuk a Team Hungary-t, hogy a nemzetközi versenyeken csapatban is tudjunk eredményeket elérni.(kép)

Márciusban a SpeedBattle versenysorozat 37. versenyszámában az első 4 helyen 3 magyar végzett és a csapat is az első lett. 1-Böjti Paszkál 2-Mihályi Balázs 4-Laurinyecz Sándor
Még márciusban kezdte Breznai Jani az egeket ostromolni, és a meglévő sceneryk legtöbbjében ő vezette a magassági rekord listát.

Áprilisban lezárult a SpeedBattle kupa, 27 ország részvételével a magyar csapat a 10. lett. Két díjazottunk is lett: Laurinyecz Sándor (LS), és Paukovics Géza (GP9). Sanyika 15-ik lett és a legjobb magyar, Géza különdíjasként a legtöbb időt (78h:21
:04) repülte a verseny során.
Májusban lezajlott a Hahnweidei kupa, melyen 15méteres, 18méteres, standard, szabad, kétüléses és virtuális kategóriában lehetett indulni. Voltak olyan napi condoros versenyszámok is amik megegyeztek valamelyik osztály aznapi feladatával. A virtuális pilóták is ugyan olyan érmeket és elismerést kaptak mint akik ott a helyszínen repültek. Két érmet is nyertünk, Laurinyecz Sanyika a 2. Kiss Norbi pedig a 3. lett.(kép)
Pünkösd hétfőjén Herczeg Gabi csapattagunk megszerezte az ezüst koszorút, Farkas hegy-Úrhida - Farkas hegy  hurok repülésével (kép)

Júniusban és Juliusban a Cseh kupa zajlott, amin a csapat 3. hely jutott nekünk, egyéniben Laurinyecz Sanyika a második lett( úgy hogy közben volt neki a Magyar Nemzeti bajnokság és a VB. Lüessében). Kiss Norbi a 6. lett.
A Dunaújvárosban megrendezett 53. Nemzeti Vitorlázórepülő bajnokságon csapattársunk Laurinyecz Sanyika a 15méteres osztályban 12 ponttal maradt le a dobogó legfelső fokáról, de az ezüst is szépen csillogott Gratulálunk!(kép)
Még Júniusban megszületett a második nem virtuális ezüst koszorú. Böjti Paszkál Condor-os társunk, a valóságban is túlrepülte az 50km-es távot. Ka-7-es géppel, Farkas hegy-Székesfehérvár - Farkas hegy útvonalon. (kép)

És következett a világbajnokság, Lüesse!!!!
Augusztusban Laurinyecz Sanyika csapattársunk és a magyar vitorlázórepülő válogatott keret tagja indult a világbajnokságon. Szerencsésnek érzem magam hogy általa én is részese lehettem annak a nagyszerű élménynek, és láthattam egy ilyen professzionálisan megrendezett versenyt belülről. Bár nem volt felhőtlen (szerencsére vitorlázó szemmel sem) az a három hét de a végén csak annyit mondhatok hogy megérte. Erről a beszámoló második részében bővebben is írok majd, és egy Lüesse fotóalbum is felkerül az oldalra.

Gulyás Gyuri (képünkön) megszerezte Magyarországnak az első vb. aranyat a 15 méteres rohanó kategóriában. Sanyika két balszerencsés versenynap miatt a 34. helyen végzett. 18 méteres kategóriában Verebélyi Zoltán a 25. Bartolf Ricsi a 42. helyen zárt. A szabadosztályban Hegedüs László 31. lett. Három nagyszerű hét után rengeteg új ismeretség, barátság és tonnányi fényképpel gazdagodva, de holtfáradtan tértünk haza.

-folytatjuk-