Vissza a főoldalra - klikk ide

Hírek, információk, cikkek
Karácsonyi meglepetés - Hungary3!

(2020.12. 23. - Kiss Norbert/CN)

 
Meglepetésként év végére megkaptuk a sokak által várva várt hazai tájat. Nagy titok övezte a munkát, köszönjük szépen Dávidnak és Balázsnak. Innen letölthető és telepíthető.
Természetesen az
Updaterrel is működik. Hajrá Magyarok!

   
Nemrég befejeződött a negyedik CWC!

(2020.04. 20. - Kiss Norbert/CN)


 " Kedves Pilóták!

   A Condor World Cup negyedik kiadása hivatalosan befejeződött. Reméljük, hogy sok móka volt a verseny második része ellenére is nehéz és néha egy kicsit időigényes. Ez volt az első alkalom, amikor időzónákat használtunk. Vannak hátrányai és előnyei ennek a megoldásnak, de egyébként sokkal több pilótának volt esélye a részvételre.

Köszönet mindenkinek a részvételért és találkozunk a CWC2021 következő kiadásán. Örömmel hirdetjük ki
a 2020. évi Condor World Cup győzteseinek névsorát

1. hely - Paweł Lis - PLP - Lengyelország
2. hely - Marcin May - MAY - Lengyelország
3. hely - Witold Rożak - WRW - Lengyelország

Gratulálunk a nyerteseknek és minden résztvevőnek.
Kiváló minőségű oklevelek a nyertesek és a résztvevők számára, letölthető innen.

Tisztelettel a CWC2020 csapat
AGO nevében - Adam "

   Gratulálunk a győzteseknek, idén Ők ismét verhetetlenek voltak. Mi magyarok is mindent megtettünk a legjobb helyezések elérése érdekében, jelenleg nem futotta többre.
Mindenesetre begyűjtöttünk három napi győzelmet magyar részről is.
Adam Górski "AGO" és Andy Corlier "COR" barátunknak külön köszönet a szervezésért, feladatokért, a szép logóért oklevelekért! :-) További végeredményekért, nagyítási részletekért kattints a fenti képekre.
Sikerült tűrhető minőségű szép képeket készítenem. Itt balra a képre kattintva megnézhetitek. A verseny folyamán rendezői tagként sikerült szervereket futtatnom, (DSHelper-el a hivatalos FTP-re csatlakozva, a két legkorábbi időzónában) ezzel magyar részről is hozzájárultam a gördülékeny rendezéshez. Panasz nem érkezett. Néhány külföldi aktívabb versenyző kolléga szinte naponta streameli a repüléseit. Ajánlok néhány csatornát, amit érdemes esténként követni ha időtök engedi. Esetleg utólag belenézni, kiértékelni. Hasznos lehet. TKM,   AGO,   BF,   DHJ,   Jerry       Valamennyi magyar csapattagnak hálás köszönet az egymás felé nyújtott önzetlen segítségért. :-) Tanulságos verseny volt mindenki számára! Szép volt! :-) Találkozzunk jövőre ismét.

 
Megjelent a legújabb szerzeményem! B.Ú.É.K.!

(2020.01.05. - Breznai János/BRE)

SZIASZTOK!
   Minden új repülési terület esetében eddig igyekeztem egy összefoglalót írni.

A PODKARPACKIE scenery immár az 5. kiadott területem. Ha nem is Milos módján, kiváló képességeivel készítem ezeket, mindig igyekszem mindegyikbe valamilyen újdonságot hozni.
   A Condor2-ben az első fejlesztésem a Hungary2 volt. Egy kicsit elborzadtam az új méretek miatt. Ez erősen érinti a felhasználói oldalt, de hatványozottan kihatással van a fejlesztői oldalra is.
A számítógépem ugyan már közel 10 éves, de teljesítményével ma is a felső kategóriába tartozik, kiváló gyors feldolgozó képességével, viszont a tárhely, az 1GB az már nagyon kicsi bővítésre szorul. A repülési területeimet mindig műhold képekkel készítettem. Azt hiszem a valóságot ez adja vissza a legjobban. A Hungary első kiadása az a Google képeivel dolgozott, felbontása akkoriban erősen kifogásolható volt, de új megoldást kínált. A Himalaya már ETM7 képekkel egy jobb megoldást adott, majd a műhold rendszer meghibásodása után ezek a képek használhatatlanná váltak. A Chile már az új ETM8 rendszer által küldött képekkel dolgozott. Felbontásában ez is 15m/pixel volt de a képalkotása sokkal jobb volt mint az előzőé. Ami hátránya volt, hogy az akkori sceneryk 2K (2048x2048) csempeméretének megfelelő felbontást nem tudták biztosítani. Ahhoz, hogy ezek kihasználhatóak legyenek, 10/pixel felbontásra lett volna szükség.
Sokan a Google képeivel adtak ki repülési területeket, de azok nem rendelkeztek egységes színvilággal, nagyon sok helyen felhőtakaróval fedettek voltak, ráadásul szerzői jog kérdése is felmerül.
Közel 5 éve indult el a SENTINEL program, amely már ingyenesen 10m/pixel felbontásban kiváló letöltési és feldolgozási háttérrel biztosította a képanyagot. A Hungary2 és a Podkarpackie területek már ezen az alapon készültek, de mivel még nem volt megfelelő mennyiségű felhőmentes kép, így mindkét scenery közel 2-2 évet várt a felhőmentes csempére. A napokban megalkottam ERDÉLY területét ez 1 délután megvan, és elkezdtem letöltögetni a 100x100km-es Sentinel csempéket (36db kell, ami egyenként 800MB zippelve) és örömmel tapasztaltam, hogy hihetetlen mértékben lehet válogatni a felhőmentes képekben úgy, hogy a kiválasztás dátumát a legfrissebbre, illetve a nyári hónapokra (színvilág) teszem.
Igaz, hogy a felbontása a 2K kicsi, de 1000m felett megfelelő. A távrepülések alatt szinte mindig e fölött tartózkodunk. A tereptárgyak, az erdő már nem nyújtanak vizuális élményt.
Ebből a meggondolásból kiindulva a scenery felépítése 2K, ami a méretet igen nagy mértékben csökkenti főleg nagy területek esetében, ami 400-500 tile (csempe) estén 4k; 8K felbontások mellett elérhet a 30GB-os scenery méretet is.
Egy-egy terület max. 50-100 reptérrel bír. Itt fel és leszállások esetén 1000m alatt vagyunk, így a repterek besiklási körzetét (egy csempe méret, 24,04km) 8K felbontással készítem erdőkkel valamint kidolgozott 3D objektumú repterekkel. Így csak a teljes méret 1/5-e nagy felbontású. Pl. a Podkarpackie letöltött mérete így csak 5GB míg 8K felbontással ez 30GB közelében lett volna.
Erdély is hasonló koncepciók szerint folytatódik később.
   Remélem majd sokan használjátok a repülési élmény, valamint a terület megismerése végett.
A Condor sok aktív repülési év kihagyása után visszahozott a repülésbe, viszont a repülés oktatással és képzés vezetéssel elvon a Condor repülésektől, így mostanában szinte alig repülök. Most egy valós igazi sceneryt, Hármashatárhegyet igyekszem újra felépíteni 5 év kihagyás után.